icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Poznaj Enefit

Wspólnie tworzymy nową energię

Enefit w Polsce

Od 2016 roku oferujemy w Polsce szereg rozwiązań energetycznych, dbając jednocześnie o potrzeby naszych Klientów, jak i o dobro środowiska. Stale rozszerzamy zakres naszej oferty i poszukujemy nowych ścieżek rozwoju, a w sercu naszych działań nieustannie pozostaje człowiek. Naszą misją jest oferowanie skutecznych rozwiązań, które odpowiadają na potrzeby Klientów. Dążymy również do pozytywnego wpływania na planetę, zwiększając produkcję energii ze źródeł odnawialnych i promując troskę o środowisko.


Eesti Energia

Enefit jest częścią estońskiej państwowej grupy energetycznej Eesti Energia – jednego z największych producentów energii w krajach bałtyckich. Poza Estonią działamy także w Finlandii, na Łotwie i Litwie oraz w Polsce. Grupa Eesti Energia posiada ponad 80 lat doświadczenia na rynku i obecnie zatrudnia łącznie już ok. 4 500 pracowników w ponad 20 spółkach.

Eesti Energia jest pionowo zintegrowaną grupą z własnym górnictwem, konwencjonalnym i odnawialnym wytwarzaniem energii, dystrybucją oraz międzynarodowym obrotem. Produkujemy zieloną energię elektryczną z odnawialnych surowców, łupków bitumicznych oraz mieszanych odpadów domowych i opon.

W Grupie Eesti Energia nie tylko umożliwiamy korzystanie z zielonej energii naszym Klientom, ale również sami dążymy do osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Cele Eesti Energia


Do 2025 roku czterokrotnie zwiększymy produkcję energii odnawialnej

Najpóźniej do 2030 roku zaprzestaniemy produkcji energii elektrycznej z łupków bitumicznych

Do 2035 osiągniemy neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla produkcję energii elektrycznej

Przekształcimy produkcję paliw płynnych w przemysł chemiczny oparty na gospodarce cyrkularnej

Do 2045 r. cała produkcja Eesti Energia będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla


Nasza oferta

Jesteśmy profesjonalnym partnerem dla Klientów biznesowych w zakresie zakupu energii i gazu w różnorodnych modelach rozliczeń. Oferujemy szereg usług z zakresu efektywności energetycznej, takich jak audyt energetyczny, montaż instalacji fotowoltaicznych i możliwość odkupu energii z nich wyprodukowanej, ładowanie samochodów elektrycznych oraz modernizację oświetlenia.

W Enefit mamy doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu modeli współpracy dostosowanych do potrzeb Klientów. Naszą ofertę kierujemy do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, a także do największych odbiorców przemysłowych. Współpracuje z nami już ponad 1000 firm m.in. z sektora FMCG, handlu, przemysłu ciężkiego i lekkiego, logistyki, służby zdrowia oraz branży hotelarsko-gastronomicznej.


Nasz zespół

Zespół Enefit tworzą doświadczeni profesjonaliści, gotowi przeanalizować potrzeby Klientów i zaoferować optymalne rozwiązania. Jako eksperci w dziedzinie energii działamy elastycznie, szybko podejmujemy decyzje i wspieramy Klientów w planowaniu oraz wdrażaniu skutecznych i efektywnych rozwiązań energetycznych.

Wartości

Jesteśmy profesjonalnym i wiarygodnym partnerem zapewniającym kompleksowe usługi z zakresu energetyki dla Klientów biznesowych. W codziennej pracy kierujemy się naszymi wartościami:


Korzyści dla klientów

Możemy odnieść sukces tylko wtedy, gdy tworzymy wartościowe rozwiązania dla Klientów

Rosnąca wartość

Koncentrujemy się przede wszystkim na działaniach, które odpowiadają na potrzeby Klienta i dobro środowiska

Prostota

Sprawiamy, że skomplikowane rzeczy stają się proste i zrozumiałe

Bezpieczeństwo

Priorytetowo traktujemy bezpieczeństwo ludzi, miejsca pracy oraz środowiska

icon_linkedin

Członkowie Zarządu


Maciej Kowalski

CEO

Marcin Ptaszyński

Member of the Board


Zespół sprzedaży bezpośredniej


Dla Klientów z grupy Dużych Przedsiębiorstw (o rocznym zużyciu powyżej 20 GWh)


Witold Bondar

Head of Key Account
E: witold.bondar@enefit.pl
T: 730733520

Michał Bernatowicz

Key Account Manager
E: michal.bernatowicz@enefit.pl
T: 730733320

Agnieszka Markiewicz

Key Account Manager
E: agnieszka.markiewicz@enefit.pl
T: 532798474

Marcin Dudek

Key Account Manager
E: marcin.dudek@enefit.pl
T: 503623830


Dla Klientów z grupy Małych i Średnich Przedsiębiorstw (o rocznym zużyciu do 20 GWh)


Daniel Zrobek

Head of SME
E: daniel.zrobek@enefit.pl
T: 730830399

Patryk Piskorz

Sales Manager
E: patryk.piskorz@enefit.pl
T: 730830699

Grzegorz Michalski

Sales Manager
E: grzegorz.michalski@enefit.pl
T: 571401657

Robert Skwarek

Regional Sales Manager
E: robert.skwarek@enefit.pl
T: 884207101

Piotr Kubat

Sales Manager
E: piotr.kubat@enefit.pl
T: 538550295

Zbigniew Lison

Sales Manager
E: zbigniew.lison@enefit.pl
T: 532408370

Olga Bielec

Sales Manager
E: olga.bielec@enefit.pl
T: 503623711

Alicja Dobrowolska

Sales Manager
E: alicja.dobrowolska@enefit.pl
T: 503623790


Zespół dedykowany do współpracy z kanałem Partnerskim


Emilia Kornafel

Head of Micro&Agent
E: emilia.kornafel@enefit.pl
T: 532394998

Małgorzata Mościcka

Senior Agent Coordinator
E: malgorzata.moscicka@enefit.pl
T: 730830422

Agnieszka Kowalewicz

Senior Agent Coordinator
E: agnieszka.kowalewicz@enefit.pl
T: 223081130

Iwona Pawelec

Agent Coordinator
E: iwona.pawelec@enefit.pl
T: 223081120

Monika Dąbrowska

Agent Coordinator
E: monika.dabrowska@enefit.pl
T: 222994430


Zespół dedykowany do usług energetycznych


Przemysław Pidek

Operation Manager
E: przemyslaw.pidek@enefit.pl
T: 532742593

Michał Sikora

Energy Solutions Project Manager
E: michal.sikora@enefit.pl
T: 538513730

Olha Zaiats

Solar Sales Engineer
E: olha.zaiats@enefit.pl
T: 532395855

Damian Cieślak

Project Manager
E: Damian.Cieslak@enefit.pl
T: 538628216

Natalia Turowska

Sales Engineer
E: natalia.turowska@enefit.pl
T: 571401658


Kontakt dla mediów


Ewa Wiśniewska

Ewa Wiśniewska

Grayling Poland
E: ewa.wisniewska@grayling.com
T: 607701048