icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Instalacja fotowoltaiczna

Produkuj energię odnawialną na potrzeby swojej firmy i obniż rachunki

Rozsądna inwestycja w ekologiczną przyszłość

Panele słoneczne to najlepszy sposób na to, aby rozpocząć wytwarzanie własnej, w 100% czystej energii, oszczędzać na jej kosztach i zwiększyć wartość posiadanej nieruchomości.

Klientom biznesowym oferujemy dwa sposoby rozpoczęcia korzystania z instalacji fotowoltaicznej – instalację fotowoltaiczną „pod klucz” oraz dzierżawa instalacji fotowoltaicznej.

Poznaj nasze usługi

Znajdź najlepsze rozwiązanie dla swojej firmy


Instalacja fotowoltaiczna „pod klucz”


Dla kogo?
Dla tych, którzy chcą zainwestować w instalację fotowoltaiczną

Inwestycja
Całkowity koszt instalacji fotowoltaicznej

Miesięczna opłata
Brak

Właściciel
Nabywca

Okres umowy
Brak wiążącej umowy po zakończeniu budowy instalacji fotowoltaicznej

Dzierżawa instalacji fotowoltaicznej


Dla kogo?
Dla tych, którzy chcą zainwestować w instalację fotowoltaiczną i rozłożyć koszt inwestycji na dłuższy okres poprzez spłatę w ratach. Infrastruktura będzie przyłączona do instalacji wewnętrznej klienta za układem pomiarowym.

Inwestycja
0 zł

Miesięczna opłata
Stała opłata miesięczna

Właściciel
Enefit do ostatniej raty miesięcznej

Okres umowy
5–25 lat


Instalacja fotowoltaiczna „pod klucz”

Przygotowaliśmy specjalny pakiet dla klientów biznesowych zainteresowanych instalacją fotowoltaiczną Enefit

  • Sprzęt wysokiej jakości od czołowych światowych producentów.
  • Kompleksowe usługi od projektowania po montaż paneli i uruchomienie instalacji – bez żadnych utrudnień.
  • Zadbamy o niezbędne pozwolenia na eksploatację i dokumenty związane z przyłączeniem do sieci.
Zamów ofertę

Wynajem instalacji fotowoltaicznej

Umowa wynajmu umożliwia klientowi korzystanie z instalacji fotowoltaicznej bez wstępnych inwestycji kapitałowych. Koszty instalacji i eksploatacji są regulowane przez klienta w opłatach o stałej wysokości w okresie finansowania, a odbiorca może korzystać z energii elektrycznej wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną już od pierwszego dnia.

Zamów ofertę

Dlaczego warto wybrać Enefit?


Brak wstępnej inwestycji kapitałowej

W 100% Zielona Energia

Długa gwarancja na sprzęt i jego sprawność

Zrealizowane projekty


Instalacja fotowoltaiczna w mleczarni w prowincji Järva w Estonii

Na dachu mleczarni zamontowaliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 174 kW, składającą się z 644 paneli słonecznych. Klient wybrał rozwiązanie, przy którym nie musiał dokonywać żadnych inwestycji – zamiast tego płaci stałą cenę za energię elektryczną wytwarzaną przez instalację fotowoltaiczną. Klient uznał rozwiązanie za atrakcyjne, ponieważ wyprodukowana energia elektryczna może być tańsza od energii kupowanej z sieci. Ponadto cena energii słonecznej jest stała w całym okresie obowiązywania umowy, więc im bardziej wzrośnie cena energii elektrycznej w przyszłości, tym większe oszczędności dla klienta. Zainstalowany system pokrywa około 15% całkowitego rocznego zużycia energii elektrycznej klienta, a w okresie od kwietnia do sierpnia ponad połowę dziennego zużycia przez firmę.

Instalacja fotowoltaiczna dla drukarni w prowincji Tartu w Estonii

Zbudowaliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 216 kW, którą tworzy 800 paneli słonecznych. Zajmujący powierzchnię niemal 3 tys. m² system pokrywa 20% całkowitego rocznego zużycia energii elektrycznej drukarni.

Instalacja fotowoltaiczna w supermarkecie w prowincji Tartu w Estonii

Na jednym z największych centrów handlowych zainstalowaliśmy 560 paneli słonecznych o łącznej mocy 151 kW. Zainstalowany system „pod klucz” pokrywa 4% rocznego zużycia energii elektrycznej przez centrum handlowe. Dodatkowym utrudnieniem był wielopoziomowy dach z wieloma instalacjami wentylacyjnymi. Wykonaliśmy niezbędne obliczenia projektowe, aby potwierdzić nośność i zapewnić bezpieczeństwo.

Instalacja fotowoltaiczna w firmie zajmującej się handlem rybami w prowincji Viljandi w Estonii

Zbudowaliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 230 kW na posesji i dachu firmy zajmującej się handlem rybami, co pozwoliło firmie ograniczyć ryzyko wzrostu rynkowych cen energii elektrycznej, ponieważ atrakcyjna cena energii elektrycznej została ustalona w umowie na 25 lat. Zakład został zaprojektowany z myślą o potrzebach energetycznych hodowli węgorzy i zaspokaja wszystkie potrzeby energetyczne związane z hodowlą ryb, a nadwyżka energii sprzedawana jest do sieci.

Instalacje fotowoltaiczne dla Spółdzielni Hurtowo-Detalicznej TĘCZA we Wrocławiu

Na dachu hali targowej oraz na dachach dwóch magazynów zamontowaliśmy trzy instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 153 kWp. Zainstalowane systemy „pod klucz” wyprodukują łącznie, w skali roku ok. 148 242 kWh energii. Dodatkowym utrudnieniem przy montażu instalacji na hali targowej była zbyt mała obciążalność dachu, co uniemożliwiało zastosowanie standardowej konstrukcji balastowej. Instalacja została zamontowana za pomocą płytek mocujących, przyklejanych do pokrycia dachu.

Instalacja fotowoltaiczna dla centrum handlowego TGG we Wrocławiu

Na dachu centrum handlowego we Wrocławiu zbudowaliśmy dwie instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 99,16 kWp. Dostarczana za pomocą paneli słonecznych w 100% zielona energia zapewni roczną produkcję w wysokości 98 560 kWh.

Instalacje fotowoltaiczne dla Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem we Wrocławiu i Ostrzeszowie

Na dachach dwóch sklepów oraz na budynku magazynowym zamontowaliśmy trzy instalacje fotowoltaiczne. Ich łączna moc to ok. 107,67 kWp. Zainstalowane panele RECOM o mocy 370 Wp pozwolą na produkcję łącznie ok. 100 976 kWh energii w skali roku.

Dlaczego instalacja fotowoltaiczna to rozsądna inwestycja?

  • To najlepszy sposób na obniżenie kosztów energii elektrycznej.
  • Umożliwia uniezależnienie się od wahań rynkowych cen energii elektrycznej.
  • Korzystanie z energii ze źródeł odnawialnych pomaga powstrzymać globalne ocieplenie i w coraz większym stopniu zdobywa uznanie konsumentów.

Kolejne rozwiązanie podnoszące efektywność energetyczną

Modernizacja oświetlenia

Modernizacja oświetlenia niewymagająca dokonywania inwestycji przez klienta. Enefit zastępuje stare oprawy rozwiązaniami oświetleniowymi opartymi na technologii LED, które poprawiają jakość oświetlenia i znacznie obniżają koszt energii elektrycznej.

Dowiedz się więcej