icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Enefit Volt w Bielsku-Białej już dostępne dla kierowców

Enefit w Polsce, spółka należąca do estońskiej państwowej grupy energetycznej Eesti Energia, jednego z największych producentów energii w krajach bałtyckich, udostępniła kierowcom pojazdów elektrycznych z Bielska-Białej i okolic dwadzieścia dwie stacje ładowania w dziewiętnastu lokalizacjach w całym mieście. Wszystkie urządzenia będą zasilane zieloną energią, a od 5 marca do 1 kwietnia br. korzystanie z nich będzie bezpłatne. Plany firmy zakładają intensywny rozwój publicznej sieci stacji ładowania – w ciągu najbliższych czterech lat Enefit w Polsce planuje pozyskać lokalizacje dla 2500 stacji ładowania.

Stacje ładowania Enefit Volt są już dostępne dla kierowców samochodów elektrycznych oraz hybrydowych z możliwością ładowania baterii. Każde urządzenie jest wyposażone w gniazda typu 2, pozwalające na ładowanie zarówno prądem jednofazowym, jak i trójfazowym. Bezproblemowe i wygodne korzystanie z ładowarek zapewni przygotowana przez Enefit aplikacja na smartfony – Enefit Volt, w której użytkownicy szybko i wygodnie sprawdzą lokalizację, cennik, informacje techniczne dotyczące stacji ładowania oraz jej dostępność w czasie rzeczywistym.

Od 5 marca do 1 kwietnia korzystanie ze stacji ładowania Enefit Volt w Bielsku-Białej będzie bezpłatne. Aby skorzystać z oferty, należy pobrać bezpłatną aplikację Volt dostępną w Google Play lub Apple Store.

Uruchomienie sieci publicznych stacji ładowania w Bielsku-Białej to dla nas ważny kamień milowy w rozwoju usługi Enefit Volt w Polsce. Urządzenia w Bielsku-Białej to nasze pierwsze stacje ładowania w ramach ogólnopolskiej publicznej sieci, którą intensywnie rozwijamy – mówi Łukasz Musiałkiewicz, prezes Zarządu Enefit w Polsce i dodaje: – Mamy nadzieję, że rosnąca liczba stacji ładowania dla samochodów elektrycznych zachęci kolejnych kierowców do rezygnacji z pojazdów konwencjonalnych. Już dziś mogę zdradzić, że niedługo zaoferujemy stacje ładowania w kolejnych miastach Polski.

Poza Polską, stacje ładowania Enefit Volt dostępne są m.in. w Estonii i na Litwie i Łotwie, gdzie usługa dostępna jest od 2020 roku. Stacje ładowania Enefit Volt będą zasilane w 100% zieloną energią, którą dostarczy Enefit.

Mając na uwadze cel uzyskania do 2028 roku lokalizacji dla 2500 stacji ładowania, dążymy do pozyskania miejsc pod 500 stacji każdego roku. Dlatego aktywnie poszukujemy partnerów chętnych do dzierżawy swoich lokalizacji dla naszych stacji ładowania. W odróżnieniu od konkurencji, będąc nie tylko operatorem infrastruktury ładowania, ale także producentem i sprzedawcą energii w krajach bałtyckich oraz w Polsce zapewniamy stabilne warunki współpracy przez cały okres trwania umowy, atrakcyjne taryfy dla klientów oraz udział w międzynarodowym przedsięwzięciumówi Piotr Drożdżyk, Head of E- mobility Solutions w Enefit.

Enefit w Polsce oferuje również inne usługi z zakresu produkcji energii z OZE, modernizacji oświetlenia, a także wspiera w zwiększaniu efektywności energetycznej.

Załącznik 1. Mapka z lokalizacjami ładowarek Enefit Volt w Bielsku-Białej.

Więcej o Enefit oraz Eesti Energia:

Enefit wszedł na polski rynek w 2016 roku, stając się profesjonalnym partnerem dla klientów biznesowych w zakresie zakupu energii i gazu, oferując różnorodne modele rozliczeniowe. Portfolio usług firmy obejmuje również szereg rozwiązań z zakresu efektywności energetycznej, w tym audyty energetyczne, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz modernizację oświetlenia. Enefit w Polsce współpracuje z ponad 2 500 firmami z różnych sektorów, w tym FMCG, handlu, przemysłu ciężkiego i lekkiego, logistyki, służby zdrowia oraz branży hotelarsko-gastronomicznej.

Enefit w Polsce jest częścią estońskiej państwowej spółki energetycznej Eesti Energia. Grupa ta jest liderem w produkcji energii wiatrowej w krajach bałtyckich oraz jednym z nielicznych producentów paliw płynnych w Europie. Ambicją Eesti Energia jest wspieranie klientów w planowaniu i realizacji zielonej rewolucji, oferując im wygodne i zrównoważone rozwiązania energetyczne. W 2022 roku przychody Grupy wyniosły 2,2 miliarda euro.

Więcej informacji o Enefit w Polsce na: www.enefit.pl, LinkedIn, Facebook