icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Enefit Volt będą dostępne w Centrum Handlowym FORUM w Gliwicach

Enefit w Polsce, spółka należąca do estońskiej państwowej grupy energetycznej Eesti Energia, jednego z największych producentów energii w krajach bałtyckich, udostępni kierowcom pojazdów elektrycznych trzy stacje ładowania w Centrum Handlowym FORUM w Gliwicach. Plany Enefit zakładają intensywny rozwój publicznej sieci stacji ładowania w Polsce, do końca 2028 r. spółka planuje pozyskać lokalizacje pod 2500 urządzeń.

W ramach współpracy z Centrum Handlowym FORUM w Gliwicach, Enefit udostępni klientom trzy urządzenia do ładowania samochodów elektrycznych o mocy 120 kW, 47 kW oraz 22 kW. Dostępne metody płatności obejmą aplikację Enefit Volt oraz terminal płatniczy, zapewniając wygodę i dostępność dla wszystkich użytkowników. Stacje ładowania Enefit Volt w Centrum Handlowym FORUM w Gliwicach zostaną uruchomione w przeciągu najbliższych czterech miesięcy, stanowiąc pierwszą tego typu infrastrukturę w tej lokalizacji. Urządzenia zasilane będą energią z zielonymi certyfikatami.

– Jako Enefit jesteśmy świadomi rosnącego zapotrzebowania właścicieli pojazdów elektrycznych na łatwy dostęp do stacji ładowania. Od zeszłego roku intensywnie rozwijamy publiczną infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych – nasze urządzenia są już dostępne w Bielsku-Białej, a w najbliższym czasie oddamy do użytku kierowcom także stacje ładowania w Zabrzu. Uruchomienie infrastruktury w Gliwicach to kolejny krok w naszej strategii rozwoju, wspierającej mobilność elektryczną na terenie regionu – zaznacza Piotr Drożdżyk, Head of E-Mobility Solutions w Enefit i dodaje: – Obserwujemy zwiększone zainteresowanie tego typu urządzeniami wśród właścicieli centrów handlowych czy punktów usługowych. Zapewnienie klientom możliwości ładowania pojazdu podczas robienia zakupów nie tylko jest wygodne dla użytkowników, ale także buduje wizerunek centrów jako miejsc przyjaznych środowisku i nowoczesnych. Jesteśmy też pewnym partnerem dla właścicieli i zarządzających obiektami komercyjnymi. Wybierając Enefit jako operatora infrastruktury ładowania, wiedzą, że wywiążemy się ze zobowiązań w całym okresie trwania umowy.

– Współpraca z firmą Enefit umożliwi nam oferowanie klientom Centrum Handlowego FORUM nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, jakimi są stacje ładowania pojazdów elektrycznych. To dla nas duża satysfakcja, że możemy przyczynić się do rozwoju elektromobilności w regionie, zapewniając wygodne i dostępne miejsca do ładowania pojazdów podczas zakupów w FORUM. Instalacja stacji ładowania Enefit Volt jest kolejnym dowodem naszego zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju – podkreśla Patrycja Duczmal, Dyrektor Centrum Handlowego FORUM w Gliwicach.

Do udostępnienia infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych w budynkach niemieszkalnych zobowiązuje także nowelizacja ustawy o elektromobilności. Zgodnie z przepisami, każdy właściciel i zarządca budynku niemieszkalnego, który posiada co najmniej 21 miejsc postojowych, musi zainstalować na swoim parkingu przynajmniej jeden punkt ładowania. Obowiązek ten musi zostać spełniony do końca bieżącego roku i obejmuje również stworzenie infrastruktury dla przewodów i kabli elektrycznych, tak aby można było zainstalować dodatkową ładowarkę na każde pięć miejsc postojowych.

W ramach marki Enefit Volt w Estonii, Łotwie i Polsce działa już 350 publicznych stacji ładowania, a kolejnych 700 jest w procesie inwestycyjnym. Do 2028 r. Enefit planuje pozyskać lokalizacje pod ponad 5 tysięcy urządzeń, z czego 2,5 tys. ma być zainstalowanych w Polsce.Więcej o Enefit oraz Eesti Energia:

Enefit wszedł na polski rynek w 2016 roku, stając się profesjonalnym partnerem dla klientów biznesowych w zakresie zakupu energii i gazu, oferując różnorodne modele rozliczeniowe. Od tego roku firma stała się również operatorem publicznych stacji ładowania samochodów elektrycznych i planuje dynamiczny rozwój tej działalności w najbliższych latach. Portfolio usług firmy obejmuje również szereg rozwiązań z zakresu efektywności energetycznej m.in. modernizację oświetlenia. Enefit w Polsce współpracuje z ponad 3000 firm z różnych sektorów, w tym FMCG, handlu, przemysłu ciężkiego i lekkiego, logistyki oraz branży hotelarsko-gastronomicznej.

Enefit w Polsce jest częścią estońskiej państwowej spółki energetycznej Eesti Energia. Grupa ta jest liderem w produkcji energii odnawialnej w krajach bałtyckich oraz jednym z nielicznych producentów paliw płynnych w Europie. Ambicją Eesti Energia jest wspieranie klientów w planowaniu i realizacji zielonej rewolucji, oferując im wygodne i zrównoważone rozwiązania energetyczne.

Więcej informacji o Enefit w Polsce na: www.enefit.pl, LinkedIn, FacebookWięcej o Galeria FORUM Gliwice:

FORUM: centrum handlowo-rozrywkowe o pow. handlowej 43.000 mkw., położone w ścisłym centrum Gliwic. W 2017 r. obiekt przeszedł gruntowną modernizację części wspólnych i pasażu, pojawiły się także nowe ciągi komunikacyjne i rozwiązania funkcjonalne. Wśród około 120 najemców CH FORUM są renomowane marki modowe i z sektora „zdrowie i uroda”, w tym m.in.: C&A, Deichmann, Douglas, Half Price (Grupa CCC), H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, Sephora, SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: RTV Euro AGD, Pepco, Empik, Martes Sport, Smyk, TEDi, DUKA, Home&You. Część rozrywkowa CH FORUM to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City – jedyny multipleks w Gliwicach, klub fitness Interfit Club, a także Bajkowy Labirynt – Centrum Rozrywki. W strefie restauracyjnej o oryginalnej architekturze i stylistyce, najemcy oferują dania różnych kuchni i stylów. Strefa jest przyjazna pupilom i ma wydzielone miejsce dla posiadaczy zwierząt. W Centrum pod nazwą Biblioforum działa jedna z nielicznych w Polsce filia miejskiej biblioteki publicznej.

Właścicielem CH FORUM w Gliwicach jest DEKA Immobilien GmbH; zarządcą: MVGM, jedna z czołowych w Europie firm w obszarze zarządzania nieruchomościami.