icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Prosty sposób na oszczędzanie: teraz możesz powierzyć modernizację oświetlenia swojemu partnerowi energetycznemu

Prosty sposób na oszczędzanie: teraz możesz powierzyć modernizację oświetlenia swojemu partnerowi energetycznemu

W zależności od rodzaju budynku, koszty oświetlenia mogą stanowić znaczną część comiesięcznych wydatków na energię elektryczną. Mogą one być szczególnie wysokie w takich miejscach, jak biurowce, magazyny, budynki logistyczne oraz obiekty handlowe, czy przemysłowe, z dużą liczbą opraw i długim czasem świecenia.

Choć często o tym nie myślimy, z czasem oprawy się brudzą, zużywają i żółkną, co zmniejsza natężenie generowanego światła. Przekłada się to na ciemniejsze środowisko pracy, wpływa na samopoczucie i zdrowie pracowników.

Chociaż zużycie energii przez instalację oświetleniową często nie jest priorytetem, ani największym kosztem rachunku za energię elektryczną, firma może w tym zakresie zaoszczędzić dziesiątki tysięcy zł w perspektywie 5–10 lat.

W ciągu ostatnich 5 lat technologie oświetleniowe stały się znacznie wydajniejsze i tańsze. Technologia LED ma długą żywotność i jest praktycznie bezobsługowa, co zmniejsza comiesięczne koszty konserwacji i energii. Nowoczesne systemy dają możliwość uzyskania jeszcze większych korzyści poprzez wdrożenie sterowania światłem i ruchem oraz uwzględnienie specyficznych potrzeb firmy, pracowników i przestrzeni.

W zależności od rodzaju budynku można uzyskać znaczne oszczędności wymieniając oświetlenie, ponieważ oprawy LED zużywają do 80% mniej energii elektrycznej i mają od 3 do 6 razy dłuższą żywotność, niż rozwiązania konwencjonalne. Koszty konserwacji są również niższe dzięki wyeliminowaniu konieczności częstej wymiany źródeł światła.

Rachunek za prąd zmniejszony o połowę bez inwestycji własnych środków

Wykwalifikowany zespół Enefit weryfikuje istniejące instalacje oświetleniowe budynku i związane z nimi koszty oraz znajduje najbardziej optymalne rozwiązanie, które może zapewnić oszczędność energii i bezpieczne środowisko pracy w oparciu o potrzeby i cele firmy.

Choć budynek może być nowoczesny i świeżo wykończony, systemy oświetleniowe są często projektowane nieumiejętnie lub przy użyciu najtańszych technologii.

Dobrym przykładem może być tutaj wykonana przez nas modernizacja systemu oświetlenia na pięciopiętrowym parkingu wybudowanym w 2015 roku. Łącznie wymieniliśmy 367 starych świetlówek na nowoczesne źródła światła LED na powierzchni 4000 m². Dzięki takiemu rozwiązaniu klient oszczędza ok. 26 tys. zł co stanowi 55% kosztów energii elektrycznej instalacji oświetleniowej rocznie i w wysokości ok. 322 tys. zł w całym okresie eksploatacji, czyli w ciągu 11 lat. Cały koszt, wymiany wraz z kosztem nowych źródeł światła i utylizacją starych, poniósł Enefit, a klient był zobowiązany do pokrycia jedynie comiesięcznej opłaty serwisowej za uzgodniony okres umowy. Po zakończeniu okresu umowy zainstalowane źródła światła stają się własnością klienta.

Usługa oświetleniowa jest najbardziej przydatna firmom, które korzystają ze światła przez całą dobę, tj. wielozmianowe zakłady produkcyjne, parkingi, hodowle zwierząt i centra handlowe, lub w których udział oświetlenia jest jednym z największych spośród łącznego zużycia energii, np. hale magazynowe i logistyczne.

Minimalizuj ryzyko i poprawiaj samopoczucie pracowników

Oszczędności finansowe to jeden z najskuteczniejszych argumentów, przemawiających do klientów za modernizacją oświetlenia, ale często są też inne powody.

Wysokiej jakości oświetlenie potrzebne jest również, aby ograniczyć niedoświetlone przestrzenie, zapobiegając potencjalnym zagrożeniom i wypadkom przy pracy oraz przestępczości. Często widzimy, że klienci mają problemy z bezpieczeństwem środowiska pracy czy samopoczuciem pracowników z powodu przestarzałego oświetlenia.

Otoczenie ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie i jakość wykonywanej pracy. Odpowiednio dobrane światło zapewnia bezpieczne środowisko pracy i poprawia wydajność pracowników. Warunki oświetleniowe są ważnym czynnikiem ryzyka, który należy wziąć pod uwagę podczas oceny zagrożeń w miejscu pracy.

Gdy oświetlenie jest odpowiednio dobrane, pracownicy są w stanie działać dokładniej, są bardziej aktywni, wydajni i szczęśliwi. Dobre oświetlenie może również zmniejszyć objawy związane z napięciem i zmęczeniem oczu.

Dlaczego warto wybrać usługę oświetleniową?

  • Znaczne oszczędności w kosztach energii: LED zużywa do 80% mniej energii elektrycznej
  • Zmniejszone koszty konserwacji źródeł światła: rozwiązania LED mają żywotność do 6 razy dłuższą
  • Bezpieczeństwo środowiska pracy ulegnie znacznej poprawie, a kilka innych zagrożeń zostanie złagodzonych
  • Początkową inwestycję może w całości zrealizować Enefit
Przeczytaj więcej i skontaktuj się z nami, aby uzyskać wycenę »