icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Najlepsze rozwiązania w konkursie Eesti Energia „Idea Hub - The Pitch”

Najlepsze rozwiązania w konkursie Eesti Energia „Idea Hub - The Pitch”

Idea Hub - The Pitch to międzynarodowy konkurs organizowany przez Eesti Energia. W ostatniej edycji zwyciężył Sander Vahtras, autor projektu MultiFuse - inteligentnego, zdalnie sterowanego głównego bezpiecznika, który pozwala zwiększyć sprzedaż energii i optymalnie obciążać sieć.

Jak wyjaśnił autor zwycięskiego projektu, Sander Vahtras - MultiFuse pozwala sprzedawać więcej energii bez zwiększania przepustowości istniejącej sieci i optymalnie ją obciążać. Jestem bardzo zadowolony z wygranej i trochę nią zaskoczony. Wspólnie z Eesti Energia uda nam się znaleźć sposób na wprowadzenie zmian nie tylko w Estonii, ale też na całym świecie.

Drugie miejsce w konkursie zajęła inteligentna aplikacja „Elektrilevi Storm”, która zapewnia operatorowi systemu przesyłowego możliwość przekazywania klientom szybko i precyzyjnie pełniejszych informacji o awariach zasilania. Trzecie miejsce zajął pomysł na akcesorium, które zmienia ramę okna w system ogrzewania i wentylacji.

Według Hando Suttera, prezesa zarządu Eesti Energia, jury szybko wyłoniło zwycięzcę, ponieważ zaprojektowane przez niego rozwiązanie spełnia trzy kluczowe warunki konkursu: jest innowacyjne, zgodne ze strategią firmy i skalowalne, czyli może pomóc zmienić świat.

Sieć elektroenergetyczna stoi przed poważnymi wyzwaniami na całym świecie - rosnąca popularność pojazdów elektrycznych, urządzeń grzewczych i innych dużych odbiorców energii wymaga zastosowania inteligentnych rozwiązań służących do zarządzania obciążeniem. MultiFuse to bardzo praktyczne rozwiązanie tych problemów – powiedział Hando Sutter.

Margus Vals, Członek Zarządu Eesti Energia i przewodniczący konkursu Idea Hub - The Pitch, uważa, że współtworzenie innowacji w sektorze energetycznym nie wymaga wykształcenia w dziedzinie energetyki czy inżynierii, ponieważ poza rozwojem innowacji technologicznych coraz częściej nacisk kładzie się również na nowe modele biznesowe.

Eesti Energia tworzy usługi oparte na innowacyjnych technologiach, które są proste, przydatne i wygodne w użytkowaniu – powiedział Margus Vals. - Dzięki działalności na sześciu rynkach w krajach bałtyckich i nordyckich oraz w Polsce, mamy dostęp do niemal 60 milionów potencjalnych klientów. Z dużym zadowoleniem zauważyłem, że większość finalistów myślała perspektywicznie, widząc potencjał zastosowania swoich produktów, usług i inteligentnych rozwiązań również poza Estonią – dodał.

Do konkursu zgłoszono 222 pomysły, z czego 20 z Polski. Ideą Idea Hub - The Pitch jest poszukiwanie innowacyjnych pomysłów na nowe usługi i wspierające je rozwiązania techniczne, aby przybliżyć nas do przyszłości i stworzyć usługi inteligentne, przyjazne dla środowiska i wygodne w użytkowaniu. Jury konkursu składało się z następujących osób: Hando Sutter, prezes zarządu Eesti Energia, Agnes Roos, dyrektor ds. biznesu i technologii informatycznych, Jaanus Tiisvend, prezes zarządu Elektrilevi oraz Anu Oks, prezes estońskiej Sieci Aniołów Biznesu.