icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enefit zawarł pierwsze umowy na polskim rynku

Enefit zawarł pierwsze umowy na polskim rynku

Enefit, spółka należąca do estońskiej grupy Eesti Energia – największego wytwórcy energii elektrycznej w krajach bałtyckich, podpisał pierwsze kontrakty na polskim rynku. Enefit dostarczy gaz ziemny dla łódzkiej wytwórni filmowej i telewizyjnej Opus Film oraz energię elektryczną warszawskiej firmie z branży motoryzacyjnej.

- W krótkim czasie po rozpoczęciu działalności w Polsce udowodniliśmy, że nasza oferta jest konkurencyjna i zasługuje na uwagę przedsiębiorców. To między innymi zasługa elastycznego podejścia i innowacyjności naszych usług. Zdajemy sobie sprawę, że firmy energetyczne muszą dziś zaoferować swoim klientom coś więcej niż wyłącznie usługa sprzedaży. Właśnie dlatego stawiamy na profesjonalne doradztwo przy zmianie sprzedawcy i innowacyjne usługi – mówi Maciej Kowalski, dyrektor zarządzający Enefit w Polsce.

W ciągu 12 miesięcy Enefit dostarczy 550 MWh gazu ziemnego do łódzkiej siedziby firmy Opus Film, która jest jednym z największych producentów filmowych, telewizyjnych i reklamowych w Polsce. Z kolei umowa na dostawę 800 MWh energii elektrycznej z warszawską firmą motoryzacyjną spółka Enefit podpisała na 2 lata.

Z końcem czerwca br. spółka Enefit otrzymała od Urzędu Regulacji Energetyki koncesje na obrót energią elektryczną i paliwami gazowymi. Firma kieruje swoje produkty do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, jak również największych odbiorców przemysłowych. Opierają się one na trzech modelach: FIX (produkt dostarczany po stałej cenie przez cały okres obowiązywania umowy), SPOT (rozwiązanie pozwalające na zakup energii elektrycznej lub paliwa gazowego na Towarowej Giełdzie Energii po cenach produktu opartych na hurtowych zmiennych cenach) oraz FIX+SPOT (rozwiązanie pozwalające na wybór jaki procent całkowitego zużycia energii elektrycznej lub gazu przez firmę będzie opłacany po stałej cenie, a jaki po cenie rynkowej).

W przyszłości Enefit planuje także poszerzyć swoją ofertę o energię wytwarzaną ze źródeł odnawialnych oraz rozwiązania fotowoltaiczne.