icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enefit stawia na polski rynek OZE i powołuje nowego członka zarządu

Enefit stawia na polski rynek OZE i powołuje nowego członka zarządu

Marcin Ptaszyński, który dotychczas zajmował stanowisko origination managera, został nowym członkiem zarządu Enefit, odpowiedzialnym za działalność origination, agencyjny kanał sprzedaży, IT oraz obsługę posprzedażową. Z branżą energetyczną związany jest od ponad 12 lat. Na nowym stanowisku będzie wspierał dalszy rozwój firmy na polskim rynku oraz odpowiadał za poszukiwanie nowych możliwości współpracy z projektami z obszaru energetyki odnawialnej.

Marcin Ptaszyński dołączył do Enefit w 2017 roku. Jako origination manager odpowiadał m.in. za transakcje niestandardowe na rynku energii i gazu, w tym komercjalizację współpracy ze źródłami OZE w zakresie kontraktacji energii i certyfikatów oraz bieżącą analizę rynku w poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju.

- Obejmując stanowisko członka zarządu Enefit stawiam sobie za cel konsekwentny rozwój naszego biznesu, zwłaszcza w obszarze działalności origination oraz agencyjnego kanału sprzedaży. Szczególnie istotna będzie dla mnie stała analiza polskiego rynku w poszukiwaniu nowych możliwości rozwoju i wzrostu, w oparciu o zmiany zachodzące w branży oraz nowe regulacje. W Enefit wierzymy w odnawialne źródła energii i coraz mocniej będziemy stawiali na współpracę z OZE. Równolegle analizujemy możliwość inwestycji w projekty wiatrowe oraz źródła fotowoltaiczne, a także rozwiązania w zakresie sprzedaży instalacji PV dla potencjalnych wytwórców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw – podkreślił Marcin Ptaszyński, Członek Zarządu Enefit w Polsce.

Marcin Ptaszyński jest związany z branżą energetyczną od ponad 12 lat. Wcześniej pracował m.in. w firmie Vattenfall Energy Trading jako menadżer w obszarze origination oraz Egesa Grupa Energetyczna, w której pełnił funkcję dyrektora ds. sprzedaży i obrotu hurtowego. Dotychczasowa ścieżka zawodowa pozwoliła mu zdobyć duże doświadczenie z obszaru origination, sprzedaży, rozwoju i wdrażania nowych produktów oraz regulacji rynkowych, kontraktacji i wdrażania procesów. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Zarządzanie i Marketing.

- Enefit stale rośnie w siłę i po 1,5 roku uzyskaliśmy ugruntowaną pozycję na polskim rynku energii. Stale inwestujemy w nasz rozwój, a do tego niezbędna jest doświadczona kadra managerska. Cieszę się, że Marcin Ptaszyński obejmując nowe stanowisko członka zarządu, w jeszcze szerszym zakresie będzie wspierał nasze działania i realizował długofalową strategię. Do tej pory udało nam się zbudować szeroki portfel rozwiązań energetycznych i zyskaliśmy zaufanie wielu klientów. W dalszym ciągu będziemy się skupiać na oferowaniu coraz większego wachlarza usług oraz budowaniu zaufania wśród istniejących i przyszłych klientów – skomentował Maciej Kowalski, dyrektor zarządzający Enefit w Polsce.

Strategia Grupy Eesti Energia, do której należy działający w Polsce Enefit, zakłada zwiększenie liczby klientów w sześciu krajach regionu Morza Bałtyckiego do 1 miliona do roku 2022. Aby zrealizować ten cel, Grupa stawia na ciągły rozwój swoich usług, zwiększenie udziału energii elektrycznej produkowanej ze źródeł odnawialnych w portfelu produkcyjnym oraz doskonałą obsługę klienta. Marcin Ptaszyński w swojej nowej roli będzie wpierał realizacje tego celu na rynku polskim.