icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enefit rozpoczyna sprzedaż energii elektrycznej i gazu ziemnego w Polsce

Enefit rozpoczyna sprzedaż energii elektrycznej i gazu ziemnego w Polsce

Enefit, spółka należąca do Grupy Eesti Energia – największego wytwórcy energii elektrycznej w krajach bałtyckich, otrzymała od Urzędu Regulacji Energetyki koncesje na obrót energią elektryczną i paliwami gazowymi. Dzięki uzyskaniu koncesji Enefit może rozpocząć sprzedaż energii elektrycznej i gazu ziemnego na rynku polskim. Oferta firmy będzie kierowana do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz największych odbiorców przemysłowych. Poza sprzedażą energii i gazu ziemnego, oferta Enefit obejmie także dodatkowe usługi związane z energetyką.

– Rozpoczęcie działalności w Polsce jest dla nas naturalnym krokiem rozwoju po osiągnieciu pozycji jednego z największych wytwórców i sprzedawców energii elektrycznej w krajach bałtyckich. Zabiegając o polskiego klienta, chcemy wykorzystać nasze know-how oraz doświadczenie zdobyte na Łotwie i Litwie, gdzie w ostatnich latach wypracowaliśmy już znaczącą pozycję rynkową. Podobnie jak tam, w Polsce wyróżniać nas będzie elastyczność oferty, którą możemy dostosować do potrzeb klientów, oraz indywidualne podejście do obsługi przedsiębiorstw – powiedział Hando Sutter, Prezes Zarządu Eesti Energia.

Enefit w Polsce stawia na profesjonalne doradztwo przy zmianie sprzedawcy i wyborze taryfy oraz elastyczność i dopasowanie usług do indywidualnych potrzeb klientów. Oferta sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego będzie realizowana za pośrednictwem kanału partnerskiego (segment małych i średnich przedsiębiorstw) oraz w oparciu o własny zespół handlowców (duże firmy). Enefit zaoferuje polskim klientom energię elektryczną i gaz ziemny kupowane przede wszystkim na Towarowej Giełdzie Energii (TGE).

Wraz z rozwojem działalności w Polsce, Enefit planuje poszerzenie oferty o kolejne usługi, w tym m.in. oparte o smart metering, czyli sprzedaż energii po cenach uzależnionych od momentu, kiedy ma miejsce konsumpcja (produkt SPOT). Spółka chce także oferować energię wytwarzaną ze źródeł odnawialnych oraz rozwiązania fotowoltaiczne. Już teraz prowadzone są rozmowy nt. zakupu energii od małych wytwórców z OZE.

– Stawiamy na konsekwentną budowę pozycji rynkowej poprzez rozwijanie długofalowych, partnerskich relacji z klientami. Na polskim rynku wciąż jest miejsce dla firm, które łączą wysoką jakość obsługi klienta z elastyczną ofertą dopasowaną do jego potrzeb. Niewątpliwym wyróżnikiem będzie dla nas wsparcie w postaci spółki matki Eesti Energia dającej nam solidne zaplecze finansowe oraz cenny know-how – mówi Maciej Kowalski, dyrektor zarządzający Enefit w Polsce.

Enefit oferuje swoim klientom sprzedaż energii elektrycznej oraz paliwa gazowego w oparciu o trzy główne modele: FIX (produkt dostarczany po stałej cenie przez cały okres obowiązywania umowy), SPOT (rozwiązanie pozwalające na zakup energii elektrycznej lub paliwa gazowego na Towarowej Giełdzie Energii po cenach produktu opartych na hurtowych zmiennych cenach) oraz FIX+SPOT (rozwiązanie pozwalające na wybór jaki procent całkowitego zużycia energii elektrycznej lub gazu przez firmę będzie opłacany po stałej cenie, a jaki po cenie rynkowej).