icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enefit podpisał umowę z Tesla Motors na dostawę energii elektrycznej

Enefit podpisał umowę z Tesla Motors na dostawę energii elektrycznej

Enefit, spółka należąca do estońskiej Grupy Eesti Energia, największego wytwórcy energii elektrycznej w krajach bałtyckich, podpisał umowę na dostawę energii elektrycznej dla firmy Tesla Motors Netherlands B.V. Enefit dostarczy blisko 1000 MWh energii do 4 stacji ładowania samochodów elektrycznych w Poznaniu, Katowicach, Ciechocinku i Kostomołach. Jeszcze w tym roku do użytku zostaną oddane kolejne 3 punkty.

- Ubiegły rok i początek 2019 upłynęły pod hasłem dużej zmienności cen i zawirowań w energetyce. W tym wymagającym czasie Enefit, dzięki dobrej strategii rynkowej, był w stanie zapewnić swoim klientom ciągłość sprzedaży. Kontrakt podpisany z firmą Tesla Motors to dla nas kolejny dowód na rosnące zaufanie, jakim obdarzają nas klienci na polskim rynku. Cieszymy się, że możemy wspierać rozwój elektromobilności w Polsce – podkreślił Maciej Kowalski, dyrektor zarządzający Enefit w Polsce.

Kontrakt pomiędzy Tesla Motors a firmą Enefit został podpisany na okres 12 miesięcy. Obejmuje dostawę blisko 1000 MWh energii elektrycznej do 4 stacji ładowania samochodów elektrycznych w Poznaniu, Katowicach, Ciechocinku i Kostomołach, czyli łącznie 16 słupków do ładowania pojazdów.

Tesla Motors to dynamicznie rozwijająca się firma oferująca innowacyjne pojazdy elektryczne. Stałe podnoszenie wydajności oraz cele proekologiczne to wartości wspólne także dla Enefit, który stawia na zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym. Poza samą usługą dostawy energii elektrycznej do stacji ładowania pojazdów, Enefit posiada także niezbędne doświadczenie i praktykę we wdrażaniu rozwiązań dla samochodów elektrycznych również w zakresie zapewnienia niezbędnej infrastruktury, co realizuje na przykład na rynku estońskim.

Enefit stawia na sukcesywny rozwój działań na polskim rynku. 2018 rok firma zakończyła z wolumenem obrotu 1190 GWh energii elektrycznej (sprzedaż energii oraz zakup z OZE). Na koniec roku spółka miała blisko 250 klientów korporacyjnych. W 2019 firma planuje skupić się na dalszym rozwoju biznesu, także w nowych obszarach. Jednym z kierunków rozwoju Enefit na obecny rok jest działalność na rynku tzw. umów Corporate PPA, które można rozpatrywać jako alternatywny dla systemów wsparcia sposób finansowania projektów OZE. Firma planuje także poszerzać swoją ofertę w zakresie OZE. Enefit oferuje również usługę zakupu energii elektrycznej i bilansowania handlowego (POB) dla wytwórców energii ze źródeł odnawialnych. W ubiegłym roku spółka zakontraktowała łącznie 454 GWh. Umowy podpisano z farmami wiatrowymi, biogazowniami i farmami fotowoltaicznymi, o łącznej mocy wytwórczej 136 MW.