icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Enefit dostarczy 54 GWh energii elektrycznej firmie AmRest

Enefit dostarczy 54 GWh energii elektrycznej firmie AmRest

Enefit, spółka należąca do estońskiej grupy Eesti Energia, największego wytwórcy energii elektrycznej w krajach bałtyckich, podpisał umowę na dostawę energii elektrycznej dla firm AmRest i AmRest Coffee. Enefit dostarczy energię do blisko 240 obiektów gastronomicznych należących do spółek na terenie całej Polski.

- Zaufanie, jakim obdarzyła nas firma AmRest potwierdza, że nasza strategia rynkowa oparta na zapewnianiu klientom bezwzględnej ciągłości sprzedaży, innowacyjności produktów i elastyczności sprawdza się. Od rozpoczęcia działalności w Polsce w 2017 roku udowadniamy, że oferta Enefit jest konkurencyjna i zasługuje na uwagę przedsiębiorców z różnych branż – mówi Maciej Kowalski, dyrektor zarządzający Enefit w Polsce.

Kontrakt pomiędzy Enefit a AmRest został zawarty na okres roku. Spółka dostarczy blisko 54 GWh do około 240 obiektów gastronomicznych w całym kraju, w tym do restauracji Pizza Hut, KFC i Burger King, sieci kawiarni Starbucks, a także do budynków biurowych i magazynów firmy AmRest.

- Ze względu na charakter prowadzonej działalności, zależy nam na wiarygodnych partnerach, którzy zapewnią ciągłość sprzedaży prądu, bez względu na okoliczności. Przy wyborze dostawcy kierowaliśmy się nie tylko jakością dostarczanych usług. Ważna była dla nas również elastyczność, innowacyjne podejście oraz odpowiednie wsparcie i doradztwo na etapie zmiany sprzedawcy – podkreśla Szymon Glapiński, Senior Energy Manager CE w AmRest.

Enefit od 2017 roku, kiedy wszedł na rynek polski, sukcesywnie powiększa bazę swoich klientów w sektorze B2B – zarówno małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw. Na koniec 2018 roku spółka miała blisko 250 klientów korporacyjnych. Enefit stawia na innowacyjne podejście i stale poszukuje nowych obszarów do rozwoju biznesu. W 2019 roku firma planuje rozwinąć swoją działalność na rynku tzw. umów Corporate PPA, które można rozpatrywać jako alternatywę dla systemów wsparcia finansowania OZE. Dla spółki ważne są także trendy ekologiczne, dlatego planuje poszerzać swoją ofertę w zakresie OZE. W ubiegłym roku spółka zakontraktowała łącznie 454 GWh. Umowy podpisano z farmami wiatrowymi, biogazowniami i farmami fotowoltaicznymi o łącznej mocy wytwórczej 136 MW.