icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Eesti Energia wchodzi na szwedzki rynek energii elektrycznej

Eesti Energia wchodzi na szwedzki rynek energii elektrycznej

Eesti Energia, największy wytwórca energii elektrycznej w krajach bałtyckich, rozpoczyna sprzedaż energii elektrycznej w Szwecji za pośrednictwem spółki Enefit. Oferta kierowana do gospodarstw domowych oraz do przedsiębiorstw będzie opierać się o rozwiązania cyfrowe oraz proste i elastyczne umowy usprawniające zarządzanie zużyciem energii elektrycznej. Szwecja jest już szóstym rynkiem w Europie, na którym Eesti Energia sprzedaje energię elektryczną.

- Wspólny nordycko-bałtycki rynek energii elektrycznej umożliwia poszerzenie działalności również o Szwecję, której mieszkańcy w porównaniu do innych państw w Europie, bardzo często zmieniają sprzedawców energii. Ponadto, Szwedzi są bardzo otwarci na nowe i innowacyjne usługi, a ich zainteresowanie nowymi graczami na rynku jest duże – powiedział Hando Sutter, Prezes Zarządu Eesti Energia.

Oferta Enefit w Szwecji opiera się o rozwiązania cyfrowe, takie jak przyjazny dla użytkownika proces sprzedaży cyfrowej i aplikacja mobilna, która pozwala klientom wykorzystać swoje smartfony do lepszego zarządzania zużyciem energii elektrycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu Estończycy zdołali obniżyć rachunki za prąd o 15%.

- W Estonii właściwie wszystkie usługi funkcjonują już na poziomie cyfrowym. Wybory parlamentarne odbywają się u nas online, a zagranicznym przedsiębiorcom funkcjonującym na estońskim rynku przyznajemy e-obywatelstwo. Jako jedni z pierwszych na świecie przenieśliśmy w sferę cyfrową odczyt energii elektrycznej. Bardzo mocno wierzymy w cyfryzację i jej pozytywny wpływ zarówno na codzienne życie konsumentów, jak i konsumpcję energii elektrycznej. W tym obszarze szwedzki rynek jest na bardzo wysokim poziomie zaawansowania. Stale jednak pracujemy nad rozwiązaniami, które do tego rozwoju również mogą się przyczynić – dodaje Sutter.

Oprócz usług cyfrowych, Enefit w Szwecji skupi się również na zaawansowanej obsłudze klienta, opartej o doradztwo przy wyborze odpowiedniej umowy, oferując m.in. zarządzenie strategią zakupu energii elektrycznej klientom korporacyjnym. W przypadku klientów indywidualnych, Enefit na pierwszym miejscu postawi na szwedzkie rodziny. Klienci indywidualni będą mieć możliwość zawarcia nowej umowy przy użyciu telefonu komórkowego. Oprócz doradztwa przy podejmowaniu decyzji, Enefit udostępni również nowoczesną metodę płatności, która umożliwi wyrównanie miesięcznych kosztów energii elektrycznej w ciągu roku. Takie rozwiązanie ma pozwolić gospodarstwom domowym na jeszcze większą kontrolę wydatków.

Rosnąca pozycja w regionie

Wejście na szwedzki rynek to element strategii Eesti Energia, zakładającej przejście z roli dostawcy energii elektrycznej w krajach bałtyckich do sprzedawcy i dostawcy tych usług w regionie Morza Bałtyckiego. Obecnie Eesti Energia prowadzi sprzedaż energii elektrycznej w Estonii, Polsce, na Łotwie i Litwie oraz od marca br. w Finlandii.