icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Eesti Energia planuje rozpoczęcie sprzedaży energii elektrycznej w Szwecji i Finlandii

Eesti Energia planuje rozpoczęcie sprzedaży energii elektrycznej w Szwecji i Finlandii

Eesti Energia, największy wytwórca energii elektrycznej w krajach bałtyckich, rozpocznie na początku 2018 r. sprzedaż energii elektrycznej w Szwecji i Finlandii. Działając pod marką Enefit, spółka będzie sprzedawać wyłącznie energię ze źródeł odnawialnych. W obu krajach oferta będzie kierowana do gospodarstw domowych, a w Szwecji również do klientów biznesowych. Eesti Energia, poza rodzimym rynkiem estońskim, jest również obecna na Litwie i Łotwie, a od lipca br. także w Polsce.

– Jesteśmy liderem sprzedaży energii elektrycznej w krajach bałtyckich. Wejście na rynki energetyczne Szwecji i Finlandii to nie tylko naturalny krok w rozwoju naszej działalności, ale także realizacja naszej strategii, zgodnie z którą chcemy przejść z roli dostawcy energii elektrycznej w krajach bałtyckich do sprzedawcy i dostawcy tych usług w regionie Morza Bałtyckiego – powiedział Hando Sutter, Prezes Zarządu Eesti Energia– Ponadto, Szwecja i Finladnia to sąsiednie rynki, gdzie gotowość do zmiany dostawcy energii elektrycznej jest wyższa niż średnia europejska, a nasze rozwiązania cyfrowe mogą zapewnić nam znaczną przewagę konkurencyjną – dodaje.

Eesti Energia prowadzi obecnie niezbędne przygotowania do rozpoczęci działalności gospodarczej w Szwecji i Finlandii. Sprzedaż energii elektrycznej w obu krajach kierowana do gospodarstw domowych, a w Szwecji również do przedsiębiorstw, rozpocznie się w I połowie 2018 r. W obu krajach utworzone zostały już spółki zależne pod marką Enefit. Sprzedaż energii odbywać się będzie głównie poprzez efektywne kosztowo kanały online.

Eesti Energia pod marką Enefit od ponad 10 lat z powodzeniem działa już na Litwie i Łotwie, a od lipca br. Enefit Polska oferuje sprzedaż energii elektrycznej i gazu ziemnego klientom z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz największym odbiorcom przemysłowym na rynku polskim.