icon_search icon_caret_down icon_home icon_calendar icon_caret_updown icon_tick icon_x icon_profile icon_location icon_confirm icon_client_new icon_client_login icon_contract icon_moving icon_menu icon_facebook icon_twitter icon_linkedin icon_youtube icon_loader icon_exit icon_contract_2 icon_invoice icon_consumption icon_bell icon_personal icon_bell_lg icon_contract_lg icon_invoice_lg icon_consumption_lg icon_profile_lg package_fix package_spot icon_plus icon_arrow_leftmeters-lg

Dawid Maciejewski dołącza do Zarządu Enefit w Polsce

Dawid Maciejewski

Dawid Maciejewski dołączył w lutym do zespołu Enefit w Polsce – spółki, która jest częścią estońskiej grupy energetycznej Eesti Energia, jednego z największych producentów energii elektrycznej w krajach bałtyckich. W zarządzie będzie odpowiadał za sprzedaż produktów energetycznych, skupiając się w szczególności na dużych odbiorcach energii elektrycznej i paliwa gazowego.

Posiadając dwudziestoletnie doświadczenie w branży, Dawid Maciejewski jest uznanym specjalistą w dziedzinie usług i produktów energetycznych dla klientów biznesowym. Swoje bogate doświadczenie zawodowe zdobywał pracując dla czołowych spółek energetycznych takich jak Enel X Polska i EDF Polska. W Enel X Polska pełnił kluczową rolę m.in. w zakresie rozwoju biznesu, w szczególności usług Demand Side Response na rynku polskim. W EDF Polska był odpowiedzialny za sprzedaż i obsługę klientów strategicznych.

Cieszę się, że do drużyny Enefitu w Polsce dołącza Dawid Maciejewski, który wesprze nasz zespół odpowiedzialny za sprzedaż. Wierzę, że jego kompetencje świetnie uzupełnią wiedzę i doświadczenie naszych ekspertów, którzy na co dzień wspierają naszych klientów, dostarczając im nie tylko najwyższej jakości rozwiązania energetyczne, ale również budując z nimi długotrwałe relacje oparte na zaufaniu i zrozumieniu ich potrzeb. Dawid wniesie do zespołu świeże spojrzenie oraz innowacyjne pomysły, które są niezbędne, aby sprostać wyzwaniom rynku i nadal rozwijać naszą ofertę. Dla nas ta nominacja to kolejny krok w kierunku umacniania naszej wiodącej pozycji na rynku jeśli chodzi o dostarczanie zrównoważonych i efektywnych rozwiązań energetycznych dla firm – powiedział Łukasz Musiałkiewicz, prezes Zarządu Enefit w Polsce.

Enefit w Polsce współpracuje z klientami biznesowymi, oferując zakup energii i gazu w różnych modelach rozliczeniowych, a także świadczy usługi z zakresu efektywności energetycznej, w tym realizuje audyty energetyczne i modernizację oświetlenia. W 2023 roku Enefit w Polsce sprzedał łącznie rekordowe 4,6 TWh energii (+35% r/r). W ubiegłym roku spółka rozszerzyła swoją ofertę o ładowarki do samochodów elektrycznych Enefit Volt i aktywnie pracuje nad budową publicznej sieci ładowarek.Więcej o Enefit oraz Eesti Energia:

Enefit wszedł na polski rynek w 2016 roku, stając się profesjonalnym partnerem dla klientów biznesowych w zakresie zakupu energii i gazu, oferując różnorodne modele rozliczeniowe. Portfolio usług firmy obejmuje również szereg rozwiązań z zakresu efektywności energetycznej, w tym audyty energetyczne, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz modernizację oświetlenia. Enefit w Polsce współpracuje z ponad 2500 firmami z różnych sektorów, w tym FMCG, handlu, przemysłu ciężkiego i lekkiego, logistyki, służby zdrowia oraz branży hotelarsko-gastronomicznej.

Enefit w Polsce jest częścią estońskiej państwowej spółki energetycznej Eesti Energia. Grupa ta jest liderem w produkcji energii wiatrowej w krajach bałtyckich oraz jednym z nielicznych producentów paliw płynnych w Europie. Ambicją Eesti Energia jest wspieranie klientów w planowaniu i realizacji zielonej rewolucji, oferując im wygodne i zrównoważone rozwiązania energetyczne. W 2022 roku przychody Grupy wyniosły 2,2 miliarda euro.

Więcej informacji o Enefit w Polsce na: www.enefit.pl, LinkedIn, Facebook